Międzynarodowy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej
opublikowany 3 miesiące temu z kategorii Życie, Smutek, Piekło ojców

25 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.

Alienacja rodzicielska ma miejsce w przypadku, gdy jeden z rodziców nie pozwala na kontakty z drugim opiekunem oraz jego rodziną, oskarża lub obraża go w obecności dziecka czy też nie wywiązuje się z postanowień sądowych. W Polsce jest to nagminne zachowanie, które ignorowane jest przez sądy rodzinne. W ogromnej większości przypadków alienatorkami są matki, które korzystają z faktu, że sądy rodzinnej są sfeminizowane, a środowiska polityczne boją się poruszyć ten temat z obawy utraty elektoratu.

Rozwiązaniem problemu – poza reformą prawa rodzinnego – może być wprowadzenie opieki naprzemiennej na wzór innych państw europejskich (druk senacki 63). Opieka taka pozwala na równy podział czasu i dostęp do obojga rodziców, co minimalizuje negatywne doświadczenia dla dziecka po rozstaniu rodziców, a opiekunom daje możliwość pełnienia opieki na równych zasadach, nawet wbrew woli jednego z rodziców.

Ja również jestem ojcem, który walczy o dostęp do swojej córki każdego dnia. Chodzę po sądach, rozmawiam z kuratorami, policją i kobietami, które nie rozumieją, że ojciec może kochać na równi z matką i cierpieć tak samo jak ona kiedy nie widzi swojego dziecka. Ta sytuacja musi się kiedyś zmienić, bo takich jak ja jest coraz więcej.

Jak można pomyśleć, że dziecku zaszkodzi naprzemienność, a nie zaszkodzi mu odebranie rodzica... Tak może myśleć tylko psychopata.


prof. dr hab. E. Trzęsowska-Greszta
Psychologia kliniczna dziecka

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Tym razem się udało. Pomoc GOPRu nie była już potrzebna. W dodatku ponownie - z radością - na szlaku z Kacprem.
Tym razem się udało. Pomoc GOPRu nie była już potrzebna. W dodatku ponownie - z radością - na szlaku z Kacprem.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Moje życie w walce o córkę
Słowem o wierze na Telegramie