Wszystkie zamieszczone tu programy są darmowe (freeware). Kody źródłowe do niektórych programów jak również skryptów publikuję także na swoim GitHubie

rBiblia

Aplikacja umożliwia różne prace (np. wyszukiwanie oraz porównywanie wersetów) na tekstach dostępnych tłumaczeń biblijnych. Główną zaletą programu jest możliwość pobierania tłumaczeń za pomocą wbudowanego repozytorium. Program dostępny jest na wszystkie systemy Windows począwszy od wersji XP, posiada niewielkie wymagania systemowe, a jego interfejs stworzony został z myślą o polskich użytkownikach. Najnowsze wersje programu dostępne są również w języku angielskim oraz rosyjskim. Użytkownicy mają możliwość stworzenia własnych tłumaczeń interfejsu.

Jest to obecnie jedyny program, nad którym akytwnie pracuję i go rozwijam.

Wersja: 2.5.2.0
Opublikowany: 2020-03-01
Rozmiar: 1,61 MB
Kompilacja: C# (.NET 3.5/4)
rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia rBiblia

Chemix .NET

Program jest pomocą dydaktyczną podczas nauczania chemii. Aplikacja jest niezastąpionym narzędziem w trakcie obliczania zadań chemicznych czy też pracy w laboratorium. Jest również idealną pomocą dydaktyczną w trakcie prowadzenia zajęć lekcyjnych przez nauczycieli szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Główną przesłanką do napisania programu był fakt, iż do zainteresowania chemią może posłużyć ciekawy program komputerowy. Na stronie domowej programu znajduje się również starsza wersja programu napisana jeszcze w 2001 roku w Delphi, która rozwijana była przez prawie 9 lat.

Aplikacja nie jest już przeze mnie rozwijana. Czasy uległy zmianie, a Internet wyparł potrzebę posiadania programów takich jak ten. Miałem wiele radości podczas pracy nad aplikacją. O tym czy kiedykolwiek było zainteresowanie Chemiksem możesz poczytać na dedykowanej stronie internetowej w dziale Podium.

Wersja: 4.3.0.0
Opublikowany: 2015-08-23
Rozmiar: 12,3 MB
Kompilacja: C# (.NET 4)
Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET Chemix .NET

Web Store

Program służy do tworzenia samowykonywalnych kontenerów zawierających strony HTML. Za pomocą Kreatora szybko i łatwo utworzysz nowy kontener zawierający pliki skompresowane w technologii ZIP, a także specjalną przeglądarkę - wszystko to w jednym samowykonywalnym pliku bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Aplikacja stanowi doskonałą alternatywę dla komercyjnych programów służących do tworzenia e-booków. Mały rozmiar pliku wyjściowego, niskie wymagania oraz dostępność na każdej wersji systemu Windows czynią program świetną alternatywą dla komercyjnych rozwiązań.

Podobnie jak inne programy na tej stronie i ten nie jest już przeze mnie rozwijany od bardzo dawna. W dzisiejszych czasach format PDF czy ePub/Mobi zmienił zupełnie koncepcję e-booków.

Wersja: 2.3.0.0
Opublikowany: 2015-04-16
Rozmiar: 1,20 MB
Kompilacja: Borland Delphi 7
Web Store Web Store

Magic Autorun

Program umożliwia stworzenie w pełni spersonalizowanego menu uruchamianego automatycznie po włożeniu płyty CD/DVD do napędu. Wygląd aplikacji, wszystkie przyciski oraz zdarzenia mogą być łatwo dostosowane poprzez edycję pliku tekstowego (*.ini). W archiwum z programem zawarłem instrukcję, a także na dołączonym przykładzie opisałem wszystkie dostępne funkcje. Tworzenie menu jest proste i szybkie. Program doskonale sprawdza się przy tworzeniu pokazów multimedialnych, prezentacji fotografii oraz filmów wideo.

Po 13-latach, ze względu na znikome zainteresowanie, zdecydowałem się zaprzestać rozwoju i utrzymywania programu. Z tej strony możesz pobrać archiwalną wersję, jednak bez jakiejkolwiek gwarancji, że program będzie jeszcze (choć powinien) funkcjonował prawidłowo.

Wersja: 1.4.0.0
Opublikowany: 2015-02-08
Rozmiar: 708 KB
Kompilacja: Borland Delphi 7
Magic Autorun Magic Autorun

FTP Ripper

Program FTP Ripper automatyzuje pobieranie grup plików z wielu serwerów na raz. Plik konfiguracyjny umożliwia zdefiniowanie maksymalnie do 256 serwerów, z których będziemy pobierać pliki. Pobieranie odbywa się poprzez wbudowaną w program obsługę protokółu FTP. Wszystkie pliki pobierane są w bezpiecznym trybie binarnym. Program dobrze sprawdza się w przypadku wykonywania kopii zapasowych. Posiada opcję dzięki, której istnieje możliwość kompresowania pobranych plików za pomocą dowolnego programu kompresującego obsługiwanego z linii poleceń.

Program nie jest już przeze mnie rozwijany od bardzo dawna, pozostając na zawsze w fazie koncepcyjnej.

Wersja: 0.7.0.0 beta
Opublikowany: 2015-01-25
Rozmiar: 423 KB
Kompilacja: Borland Delphi 7
FTP Ripper FTP Ripper

KontestPlayer

Program jest niewielkim odtwarzaczem dla systemów Windows umożliwiającym w wygodny sposób odtwarzanie na żywo audycji radia internetowego Kontestacja. Podstawową zaletą programu jest szybkie odtwarzanie oraz zatrzymywanie audycji za pomocą tzw. "gorących klawiszy". Program dostępny jest bezpłatnie, nie obciąża komputera i nie wymaga żadnych dodatkowych bibliotek do prawidłowego działania, a wszystko w myśl zasady: instalujesz i używasz od razu.

Po 6-latach od napisania aplikacji, w wyniku braku wsparcia technicznego ze strony osób odpowiedzialnych za radio, zaprzestałem dalszego rozwoju i utrzymywania programu. Z tej strony możesz pobrać archiwalną wersję, jednak bez jakiejkolwiek gwarancji, że program będzie jeszcze funkcjonował prawidłowo.

Wersja: 1.8.2.0
Opublikowany: 2015-01-12
Rozmiar: 1,69 MB
Kompilacja: Borland Delphi 7
KontestPlayer KontestPlayer KontestPlayer KontestPlayer KontestPlayer KontestPlayer