Chemix .NET

Chemix .NET
Program zawierający ciekawe narzędzia przydatne w nauce chemii. Pierwsza wersja powstała jeszcze na początku 2000 roku i była przeze mnie rozwijana przez osiem lat. W 2010 roku podjąłem decyzję o napisaniu programu od podstaw na platformie .NET 3.5 (aktualnie program potrzebuje .NET 4.0 do uruchomienia). Aplikacja cieszy się sporą popularnością jako ciekawa pomoc dydaktyczna. Przez kilka lat była dołączona jako dodatek na płytach CD do czasopism komputerowych oraz wykorzystywana jako narzędzie do nauki chemii w procesach eTwinningu.

Magic Autorun

Magic Autorun
Niewielki program, za pomocą którego możliwe jest stworzenie w pełni spersonalizowanego menu otwieranego podczas wkładania płyty CD/DVD do napędu. Program cieszy się popularnością wśród firm, które tworzą prezentacje wykorzystywane w działaniach marketingowych.

rBiblia

rBiblia
Program dla systemów Windows, umożliwiający prace na tekstach różnych tłumaczeń biblijnych. Za pomocą programu szybko przeszukasz księgi oraz porównasz wersety w różnych tłumaczeniach. Aplikacja zawiera wbudowane repozytorium tłumaczeń. Dla wszystkich, którzy podążają za słowem Bożym.

Apologetyczny katalog filmowy

Apologetyczny katalog filmowy
Niezwykły katalog, którego zadaniem jest zebranie w jednym miejscu filmów o tematyce apologetycznej. Serwis nie identyfikuje się z żadnym kościołem, a jego zawartość powstaje m.in. dzięki współpracy z jego użytkownikami. Od szukających dla szukających.

Śladami Kieślowskiego

Śladami Kieślowskiego
Największy, najdłużej istniejący oraz wciąż rozwijany serwis poświęcony Krzysztofowi Kieślowskiemu. Serwis stworzyłem pod wpływem twórczości reżysera. Przez prawie dziesięć lat funkcjonowania, strona wzbogaciła się o dużą ilość cennych materiałów niedostępnych nigdzie poza serwisem.

Mea Spatium

Mea Spatium
Dziennik z życia, a raczej "moja przestrzeń" zawierająca fotografie oraz pozostałe materiały multimedialne dokumentujące otaczający mnie świat. Stworzone z myślą o moich najbliższych.

Sosnowiec na starej fotografii

Sosnowiec na starej fotografii
Niewielki wkład w popularyzację historii mojego miasta. Kilkadziesiąt wyretuszowanych fotografii z przełomu ubiegłego wieku.

Sosnowiec wczoraj i dziś

Sosnowiec na starej fotografii
Serwis, który mam przyjemność prowadzić razem z Grzegorzem Olszowskim. Strona została stworzona, aby pokazać jak zmieniał się Sosnowiec na przestrzeni lat. Obowiązkowo dla każdego mieszkańca :-)

Stalker Photo

Stalker Photo
Inspiracją do stworzenia tej strony była książka braci Strugackich pt. "Piknik na skraju drogi". Tematyka serwisu skupia się wokół fotografii miejsc opuszczonych oraz industrialnych.

Wspomnienia z Grenoble

Wspomnienia z Grenoble
Fotograficzne migawki z pobytu w malowniczym mieście Grenoble na południu Francji. Archiwum z lat 2006-2009.

Naturofonia

Naturofonia
Kolejna z prób uchwycenia tego co nieuchwytne. Poczuj się częścią czasu i miejsc, w których nigdy już się nie znajdziesz. Dobre słuchawki i odrobina cierpliwości okażą się niezbędne :-)

Katalog podkastów Podstacja.com

Katalog podkastów Podstacja.com
Katalog oraz agregator polskich podkastów amatorskich - prawdziwe wolne i niekoncesjonowane radio w Twoim domu... Codziennie nowa porcja audycji.

Radio Podstacja.com

Radio Podstacja.com
Radio, w którym 24 godziny / 7 dni w tygodniu usłyszysz subiektywną selekcję najciekawszych (choć już nienadających) podkastów z ojczystej podkastosfery. Przypominamy początki podkastingu w Polsce. Włącz, aby przekonać się, że pokochałeś.

Głos Sosnowca

Głos Sosnowca
Razem z grupą znajomych skrzyknęliśmy się i zrobiliśmy pierwszy podcast z miasta i o mieście Sosnowiec. Rozmowy z ciekawymi ludźmi kultury, wywiady, felietony, a wszystko organizowane oddolnie i z własnej kieszeni. Można powiedzieć, że tworzymy pierwsze niezależne radio dla mieszkańców miasta na "S".