Chemix .NET

Chemix .NET
Program zawierający ciekawe narzędzia przydatne w nauce chemii. Pierwsza wersja powstała jeszcze na początku 2000 roku i była przeze mnie rozwijana przez osiem lat. W 2010 roku podjąłem decyzję o napisaniu programu od podstaw na platformie .NET 3.5 (aktualnie program potrzebuje .NET 4.0 do uruchomienia). Aplikacja cieszy się sporą popularnością jako ciekawa pomoc dydaktyczna. Przez kilka lat była dołączona jako dodatek na płytach CD do czasopism komputerowych oraz wykorzystywana jako narzędzie do nauki chemii w procesach eTwinningu.

rBiblia

rBiblia
Program dla systemów Windows, umożliwiający prace na tekstach różnych tłumaczeń biblijnych. Za pomocą programu szybko przeszukasz księgi oraz porównasz wersety w różnych tłumaczeniach. Aplikacja zawiera wbudowane repozytorium tłumaczeń. Dla wszystkich, którzy podążają za słowem Bożym.

Śladami Kieślowskiego

Śladami Kieślowskiego
Największy, najdłużej istniejący oraz wciąż rozwijany serwis poświęcony Krzysztofowi Kieślowskiemu. Serwis stworzyłem pod wpływem twórczości reżysera. Przez prawie dziesięć lat funkcjonowania, strona wzbogaciła się o dużą ilość cennych materiałów niedostępnych nigdzie poza serwisem.

Galeria pewnego pstryka

Galeria jednego pstryka
Moja najnowsza galeria zdjęć powstała, abym mógł czasami coś wrzucić, a także po to, aby zademonstrować możliwości silnika do obsługi galerii, który napisałem jakiś czas temu.

Rafał Story

Rafał Story
Sukcesor mojego najstarszego dziennika fotograficznego "Mea Spatium". Galeria zawiera fotograficzny zapis mojego otoczenia od 2006 roku.

Z archiwum RP Foto

Rafał Story
Odświeżona wersja małego portfolio zdjęć wykonanych w czasach działania firmy RP Foto, którą współtworzyłem przez trzy lata z przyjacielem. Strona pozostawiona na pamiątkę starych czasów i miłych wspomnień.

Sosnowiec wczoraj i dziś

Sosnowiec na starej fotografii
Serwis, który stworzyłem i mam przyjemność prowadzić razem z Grzegorzem Olszowskim. Strona została stworzona, aby pokazać jak zmieniał się Sosnowiec na przestrzeni lat. Obowiązkowo dla każdego mieszkańca :-)

Stalker Photo

Stalker Photo
Inspiracją do stworzenia tej strony była książka braci Strugackich pt. "Piknik na skraju drogi". Tematyka serwisu skupia się wokół fotografii miejsc opuszczonych oraz industrialnych.

Naturofonia

Naturofonia
Kolejna z prób uchwycenia tego co nieuchwytne. Poczuj się częścią czasu i miejsc, w których nigdy już się nie znajdziesz. Dobre słuchawki i odrobina cierpliwości okażą się niezbędne :-)

Muzeum podkastu

Muzeum podkastu
Miejsce, które stworzyłem po to, aby zachować choć część polskiej podkastosfery z czasów kiedy podcasting w Polsce dopiero raczkował. Podcasting zmienił bardzo wiele w moim życiu. Jedyne archiwum polskich podkastów amatorskich.

Głos Sosnowca

Głos Sosnowca
Razem z grupą znajomych skrzyknęliśmy się i zrobiliśmy pierwszy podcast z miasta i o mieście Sosnowiec. Rozmowy z ciekawymi ludźmi kultury, wywiady, felietony, a wszystko organizowane oddolnie i z własnej kieszeni. Można powiedzieć, że tworzymy pierwsze niezależne radio dla mieszkańców miasta na "S".

Strefa archeo

Strefa archeo
To nie jest do końca mój projekt. Jest to bardziej miejsce, do którego wrzucam wszystko to, co nie chciałbym, aby zostało zapomniane. Archiwum rzeczy, które wciąż są dla mnie ważne. Uwaga: prawdziwe kuriozum.

Katalog podkastów Podstacja.com

Katalog podkastów Podstacja.com
Katalog oraz agregator polskich podkastów amatorskich ‒ prawdziwe wolne i niekoncesjonowane radio w twoim domu... Codziennie nowa porcja audycji.

W dniu 1 kwietnia 2021 roku, po dokładnie 9-latach istnienia zdecydowałem się zamknąć katalog bezpowrotnie. Była to jedna z trudniejszych decyzji dotycząca moich projektów. Katalog wiele dla mnie znaczył. Niemal codziennie dodawałem nowe podkasty, poprawiałem błędy i dbałem o nieprzerwane funkcjonowanie systemu. Był to zarazem pierwszy i jedyny katalog umożliwiający odsłuchiwanie audycji z poziomu strony oraz dający możliwość przeglądania pozostałych części serwisu w tym samym czasie bez konieczności przerywania audycji. Niestety nie miałem na tyle wiary, aby zainwestować swój czas i przeprojektować całość, a także skierować projekt na nowe tory. Podcasting się zmienił, technologia również. O wiele przyjemniej korzystać dzisiaj z dedykowanych aplikacji niż katalogów internetowych. Podstacja to system zbudowany od podstaw i odchodzi w pełni chwały jako jeden z moich najpopularniejszych i najbardziej udanych projektów, który wniósł wiele do życia mojego oraz słuchaczy.

Wspomnienia z Grenoble

Wspomnienia z Grenoble
Fotograficzne migawki z pobytu w malowniczym mieście Grenoble na południu Francji. Archiwum z lat 2006-2009.

W dniu 3 stycznia 2021 roku, po ponad 14-latach istnienia galerii zdecydowałem się na jej zamknięcie. Część fotografii weszła w skład Galerii pewnego pstryka.

Mea Spatium

Mea Spatium
Dziennik z życia, a raczej "moja przestrzeń" zawierająca fotografie oraz pozostałe materiały multimedialne dokumentujące otaczający mnie świat. Stworzone z myślą o moich najbliższych.

Ze względu na przestarzały wygląd i funkcjonalność strona została zamknięta z dniem 7 sierpnia 2020 roku. Jej bezpośrednim sukcesorem jest galeria Rafał Story.

Apologetyczny katalog filmowy

Apologetyczny katalog filmowy
Niezwykły katalog, którego zadaniem jest zebranie w jednym miejscu filmów o tematyce apologetycznej. Serwis nie identyfikuje się z żadnym kościołem, a jego zawartość powstaje m.in. dzięki współpracy z jego użytkownikami. Od szukających dla szukających.

Projekt został zamknięty 30 marca 2020 roku po ośmiu latach działalności. Zdecydowałem się zamknąć katalog ze względu na brak aktualizacji i niewielkie zainteresowanie.

Radio Podstacja.com

Radio Podstacja.com
Radio, w którym 24 godziny / 7 dni w tygodniu usłyszysz subiektywną selekcję najciekawszych (choć już nienadających) podkastów z ojczystej podkastosfery. Przypominamy początki podkastingu w Polsce. Włącz, aby przekonać się, że jeszcze kochasz.

Projekt został zamknięty 25 maja 2019 roku po roku działalności ze względu na niskie zainteresowanie słuchaczy. Kiedyś jeszcze wrócę do tematu.

Sosnowiec na starej fotografii

Sosnowiec na starej fotografii
Niewielki wkład w popularyzację historii mojego miasta. Kilkadziesiąt wyretuszowanych fotografii z przełomu ubiegłego wieku.

Ze względu na wymarcie technologii Flash z dniem 8 sierpnia 2019 roku (po 13-latach od uruchomienia) ostatecznie zamknąłem stronę. Jej archiwalną wersję można jeszcze obejrzeć tutaj.

Magic Autorun

Magic Autorun
Niewielki program, za pomocą którego możliwe jest stworzenie w pełni spersonalizowanego menu otwieranego podczas wkładania płyty CD/DVD do napędu. Program cieszył się popularnością wśród firm, które tworzą prezentacje wykorzystywane w działaniach marketingowych.

W 2019 roku upłynęło 13 lat od powstania aplikacji. Funkcja autorun nie jest już wspierana przez systemy Windows, a ja nie planuję już wydawania kolejnych aktualizacji. Z tego też powodu zdecydowałem się na zamknięcie strony internetowej i przeniesienie programu do sekcji z programami, skąd wciąż można go pobrać i używać.

KontestPlayer

KontestPlayer
Dla radio (swego czasu) wolnościowego Kontestacja.com stworzyłem i rozwijałem wygodny odtwarzacz strumieniowy. Projekt był rozwijany w oparciu o dobrowolne datki użytkowników.

Program rozwijałem i utrzymywałem przez 7 lat. Z czasem popularność radio zmalała i utrzymywanie aplikacji przestało mieć większy sens. Strona programu została usunięta, a program w celach archiwalnych umieściłem w sekcji z programami.