Józef Kajfosz jest już z Panem
opublikowany 3 lata temu z kategorii rBiblia, Wiara

14-lutego Ojciec posłał po swoje dziecko, Józefa Kajfosza.

Brat Józef był osobą, która przyczyniła się do znacznego udoskonalenia rBiblii oraz wyróżnienia jej na tle pozostałych programów o podobnych możliwościach. O wkładzie br. Józefa w rozwój rBiblii można poczytać w dokumentacji dołączonej do programu.

“(…) Po otrzymaniu namiarów na rBiblię przyjrzałem się temu trochę, jak i wpisom i informacjom na stronach internetowych. Jestem zdumiony liczbą dostępnych wersji Pisma Świętego w różnych językach. Także ogólna postawa, otwartość na wszystkich ludzi, niedenominacyjność i niekomercyjność rBiblii bardzo mi odpowiadają, podobnie jak i cały szereg jeszcze innych cech…”


Od samego początku nasza korespondencja zawsze przebiegała w tonie współpracy i życzliwości.

“(…) Jeśli w tej kwestii się rozumiemy to nasza współpraca jest jak najbardziej pożądana. Ja jednak o budowie własnego programu ani o modernizacji EFFATY już nie myślę, jestem jednak gotowy przekazać to wszystko, co wydaje mi się warte zachowania i służyć ewentualnie jakąś pomocą w zastosowaniu tego w rozbudowanej rBiblii. Mam pewne konkretne pomysły, czym można by to jeszcze uzupełnić, a czego nie ma w EFFACIE (o czym już wspomniałem w tej Informacji), ale wszelkie decyzje należą wyłącznie do Ciebie. Ja zadowolę się satysfakcją, że było mi dane w jakimś stopniu przyczynić się do popularności tej rozbudowanej rBiblii.”


Dziękuję, że nasze ścieżki skrzyżowały się. Chociaż smutek wypełnia mi serce to uspokajam się myślą, że odnalazłeś odpoczynek i ukojenie po podróży, którą odbyłeś. Zostawiłeś po sobie bogactwo mądrości, która żyje w ludziach i pomaga im w trudach codzienności. Jesteś jednym z nielicznych, który może o sobie powiedzieć: biegu dokończyłem, wiary ustrzegłem.

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Słowem o wierze na Telegramie