Kolejny IDOP i kolejna cisza
opublikowany 4 lata temu z kategorii Życie, Wiara

Obchodzimy dzisiaj coroczne wydarzenie jakim jest Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. W akcję włączają się wszystkie środowiska chrześcijańskie. W tym dniu pragniemy zwrócić szczególną uwagę na drastycznie pogarszającą się sytuację chrześcijan na całym świecie. Poza wątkiem informacyjnym jest to przede wszystkim dzień modlitwy za tych wszystkich, którzy cierpią i potrzebują pomocy. W tym roku modlitwy skupiają się głównie w kierunku chrześcijan z Nigerii i Chin. To ważny dzień dla każdego chrześcijanina, gdyż Biblia naucza, abyśmy pamiętali o więźniach, jakbyśmy współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteśmy [Biblia Warszawska, Hbr 13:3].

Miałem okazję obejrzeć dzisiaj fragment wiadomości telewizyjnych i nie znalazłem ani słowa o prześladowaniach. Odwiedziłem wszystkie największe portale informacyjne, również brak najmniejszej wzmianki. Dowiedziałem się za to, że obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Wcześniaka. Nie mam nic przeciwko takiej inicjatywie, choć dziwi mnie, że w kraju, w którym Kościół Katolicki ma taki rząd dusz i zarazem tak wiele osób publicznie deklaruje przynależność do tego kościoła, kompletnie nic z tego nie wynika.

Może zamiast modlić się o ratunek powinniśmy dziękować za prześladowania? To przecież właśnie wtedy okazuje się kto był godzien krzyża chrystusowego, a kto tylko wyrósł w takiej tradycji...

Marana tha.

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
To może być ostatni taki ciepły wypad w tym sezonie. A może w ogóle ostatni?
To może być ostatni taki ciepły wypad w tym sezonie. A może w ogóle ostatni?
zobacz
Mój kanał na Telegramie