9 lat katalogu Podstacja.com w sieci! I wystarczy
opublikowany ponad rok temu z kategorii Życie, Podcasting

W życiu czasami przychodzą trudne chwile. Jedna z takich chwil nastała właśnie dla projektu, który był dla mnie powodem wielu radości, a w pewnym momencie... wielu smutków. Po dokładnie 9-latach od uruchomienia, postanowiłem zamknąć serwis o nazwie Podstacja.com ‒ katalog, agregator i archiwum polskich podkastów amatorskich.

Choć nie była to łatwa decyzja to nie widzę sensu w dalszym utrzymywaniu serwisu przy życiu. Nie mam mocy przerobowych na przeprojektowanie całości, a w obecnej formie nie spełnia on już potrzeb współczesnych użytkowników. Nie widzę też celu, do którego serwis ten miałby zmierzać. Rynek podkastingu w Polsce prężnie się rozwinął. Istnieje już sporo wygodnych i darmowych aplikacji, które ułatwiają słuchanie audycji.

Katalog uruchomiłem dokładnie 1 kwietnia 2012 roku. W jego stworzenie włożyłem wiele serca, czasu i pracy. Serwis posiadał unikalne funkcje takie jak:

- możliwość odsłuchiwania audycji bez konieczności ich przerywania w trakcie oglądania pozostałych odsyłaczy na stronie;
- kategorie tematyczne oraz alfabetyczne;
- dynamicznie generowane kanały RSS dla kategorii oraz jako backup dla audycji;
- newsletter;
- wyszukiwarkę i wiele więcej.

Dzięki Podstacji mogłem zwiedzić Dublin w 2013 roku odwiedzając filar polskiego podkastingu czyli Filipa Dawidzińskiego z Nie tylko dla orłów. To dzięki Podstacji również odczułem na własnej skórze co to znaczy hejt (źródło 1, źródło 2) i jak szkodliwy może być dla zdrowia. Wydarzenie to pomogło mi zrozumieć czym różni się dupek ‒ który wywołał całe to zamieszanie ‒ od zawodowego dupka ‒ który nie weryfikując rzetelności oskarżeń, dał się ponieść fali agresji wyzywając mnie od "złodziei i kombinatorów".

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną przez te 9 lat. Mimo wszystko to był bardzo fajny okres. Podcast wciąż jest dla mnie ważny, choć co raz częściej z nutą nostalgii wspominam czasy kiedy dopiero... raczkował.

Podstacja.com logo

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Ja nie zapomnę.
Ja nie zapomnę.
zobacz
Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
zobacz
Lubiąż, improwizacja w ArtKadetrze na SAF
SLOT inny niż zwykle. Jestem właśnie w ArtKatedrze. SLOT orkiestra ćwiczy przed sobotnim występem na żywo. W tym roku zagrają do niemego obraz…
zobacz
Usłysz Ich głos
Ta wyszukiwarka cię nie śledzi