9 lat katalogu Podstacja.com w sieci! I wystarczy
opublikowany 3 lata temu z kategorii Życie, Podcasting

W życiu czasami przychodzą trudne chwile. Jedna z takich chwil nastała właśnie dla projektu, który był dla mnie powodem wielu radości, a w pewnym momencie... wielu smutków. Po dokładnie 9-latach od uruchomienia, postanowiłem zamknąć serwis o nazwie Podstacja.com ‒ katalog, agregator i archiwum polskich podkastów amatorskich.

Choć nie była to łatwa decyzja to nie widzę sensu w dalszym utrzymywaniu serwisu przy życiu. Nie mam mocy przerobowych na przeprojektowanie całości, a w obecnej formie nie spełnia on już potrzeb współczesnych użytkowników. Nie widzę też celu, do którego serwis ten miałby zmierzać. Rynek podkastingu w Polsce prężnie się rozwinął. Istnieje już sporo wygodnych i darmowych aplikacji, które ułatwiają słuchanie audycji.

Katalog uruchomiłem dokładnie 1 kwietnia 2012 roku. W jego stworzenie włożyłem wiele serca, czasu i pracy. Serwis posiadał unikalne funkcje takie jak:

- możliwość odsłuchiwania audycji bez konieczności ich przerywania w trakcie oglądania pozostałych odsyłaczy na stronie;
- kategorie tematyczne oraz alfabetyczne;
- dynamicznie generowane kanały RSS dla kategorii oraz jako backup dla audycji;
- newsletter;
- wyszukiwarkę i wiele więcej.

Dzięki Podstacji mogłem zwiedzić Dublin w 2013 roku odwiedzając filar polskiego podkastingu czyli Filipa Dawidzińskiego z Nie tylko dla orłów. To dzięki Podstacji również odczułem na własnej skórze co to znaczy hejt (źródło 1, źródło 2) i jak szkodliwy może być dla zdrowia. Wydarzenie to pomogło mi zrozumieć czym różni się dupek ‒ który wywołał całe to zamieszanie ‒ od zawodowego dupka ‒ który nie weryfikując rzetelności oskarżeń, dał się ponieść fali agresji wyzywając mnie od "złodziei i kombinatorów".

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną przez te 9 lat. Mimo wszystko to był bardzo fajny okres. Podcast wciąż jest dla mnie ważny, choć co raz częściej z nutą nostalgii wspominam czasy kiedy dopiero... raczkował.

Podstacja.com logo

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Słowem o wierze na Telegramie