9 lat katalogu Podstacja.com w sieci! I wystarczy
opublikowany 3 lata temu z kategorii Życie, Podcasting

W życiu czasami przychodzą trudne chwile. Jedna z takich chwil nastała właśnie dla projektu, który był dla mnie powodem wielu radości, a w pewnym momencie... wielu smutków. Po dokładnie 9-latach od uruchomienia, postanowiłem zamknąć serwis o nazwie Podstacja.com ‒ katalog, agregator i archiwum polskich podkastów amatorskich.

Choć nie była to łatwa decyzja to nie widzę sensu w dalszym utrzymywaniu serwisu przy życiu. Nie mam mocy przerobowych na przeprojektowanie całości, a w obecnej formie nie spełnia on już potrzeb współczesnych użytkowników. Nie widzę też celu, do którego serwis ten miałby zmierzać. Rynek podkastingu w Polsce prężnie się rozwinął. Istnieje już sporo wygodnych i darmowych aplikacji, które ułatwiają słuchanie audycji.

Katalog uruchomiłem dokładnie 1 kwietnia 2012 roku. W jego stworzenie włożyłem wiele serca, czasu i pracy. Serwis posiadał unikalne funkcje takie jak:

- możliwość odsłuchiwania audycji bez konieczności ich przerywania w trakcie oglądania pozostałych odsyłaczy na stronie;
- kategorie tematyczne oraz alfabetyczne;
- dynamicznie generowane kanały RSS dla kategorii oraz jako backup dla audycji;
- newsletter;
- wyszukiwarkę i wiele więcej.

Dzięki Podstacji mogłem zwiedzić Dublin w 2013 roku odwiedzając filar polskiego podkastingu czyli Filipa Dawidzińskiego z Nie tylko dla orłów. To dzięki Podstacji również odczułem na własnej skórze co to znaczy hejt (źródło 1, źródło 2) i jak szkodliwy może być dla zdrowia. Wydarzenie to pomogło mi zrozumieć czym różni się dupek ‒ który wywołał całe to zamieszanie ‒ od zawodowego dupka ‒ który nie weryfikując rzetelności oskarżeń, dał się ponieść fali agresji wyzywając mnie od "złodziei i kombinatorów".

Dziękuję wszystkim, którzy byli ze mną przez te 9 lat. Mimo wszystko to był bardzo fajny okres. Podcast wciąż jest dla mnie ważny, choć co raz częściej z nutą nostalgii wspominam czasy kiedy dopiero... raczkował.

Podstacja.com logo

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


To może być ostatni taki ciepły wypad w tym sezonie. A może w ogóle ostatni?
To może być ostatni taki ciepły wypad w tym sezonie. A może w ogóle ostatni?
zobacz
Krynica-Zdrój, Chi Mai na rynku
Jestem z córką i mamą na wczasach w Krynicy-Zdrój. Na rynku ktoś na saksofonie improwizuje Chi Mai wykorzystany m.in. w filmie Profesjonalista.…
zobacz
Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
zobacz
Mój kanał na Telegramie