rBiblia 2.6.1.0
opublikowany 3 lata temu z kategorii Aktualizacje oprogramowania, rBiblia

Pierwsza aktualizacja rBiblii od ponad roku. Jest to tzw. minor update, który nie wprowadza żadnych kluczowych funkcjonalności, a jedynie usprawnienia i poprawki do tego, co już zostało napisane.

Jest to wersja powstała z kompromisu pomiędzy moim wolnym-czasem-i-możliwościami, a dłuższym-brakiem-wydań. Warto ją zainstalować ze względu na nowy i bogaty Słownik terminów biblijnych opracowany przez Roberta, który znacznie poszerza kontekst podczas czytania przekładów.

Wersja ta została również przetestowana pod kątem pracy na Windows 11. Jest to także pierwsze wydanie, które będę chciał umieścić w innych kanałach dystrybucji (Microsoft Store – udało się 2021-11-16, WinGet – udało się 2021-10-28).

Nowości:

- dodano możliwość zaznaczenia losowego wersetu w aktywnym tłumaczeniu (CTRL+D),
- dodano nowy Słownik terminów biblijnych zawierający łącznie 1362 definicje postaci, miejsc, terminów i ciekawostek (uzupełnione przez Roberta G.).

Poprawki:

- poprawiono błąd, który uniemożliwiał zapisanie wzorca zaawansowanego wyszukiwania, jeśli w treści znajdowała się nowa linia lub znak tabulacji,
- dodano obsługę klawisza F1 w oknie zaawansowanego wyszukiwania (otwiera stronę z przewodnikiem),
- dodano możliwość zmiany rozmiaru okna zaawansowanego wyszukiwania jak również wyłączono zawijanie wierszy dla wygodniejszego zapisywania wzorców,
- poprawiono znikające oznaczenie domyślnego tłumaczenia na liście tłumaczeń w oknie [Ustawień],
- wiele mniejszych poprawek funkcjonalnych i wizualnych.

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Słowem o wierze na Telegramie