Protest rodziców
opublikowany 4 miesiące temu z kategorii Życie, Frustracja, Piekło ojców

16 maja 2024 roku odbędzie się Protest Rodziców – Masz dla Sprawiedliwości. Marsz organizowany jest przez ojców walczących o prawa do wychowywania swoich dzieci. Jest to protest tych wszystkich, którzy mają już dość dyskryminacji w sądach rodzinnych i bezprawia w ramach, którego niszczone są więzy rodzinne, zdrowie ojców oraz przyszłość dzieci.

Aktualne prawo rodzinne zostało napisane w 1968 roku – 56 lat temu! – i jest podstawą w przypadku wyroków wydawanych przez sądy rodzinne. Ojciec walczący o swoje dzieci w sądzie, z góry skazany jest na porażkę. Nie otrzyma on również opieki w formie pieczy naprzemiennej, bo w polskim prawie (pomimo rosnącej świadomości społeczeństwa) taka opieka nie istnieje. Sąd jest co prawda w stanie przyznać opiekę w formię pieczy naprzemiennej w przypadku, gdy rodzice się dogadują – ale jest to absurdalna sytuacja – bo jeśli sprawia trafiła do sądu to właśnie dlatego, że rodzice się nie dogadują! Ojciec walczący o prawo do wychowania dziecka podlega ostracyzmowi. Musi on udowadniać wszystkim, że nie jest wielbłądem. Sądy rodzinne, kuratorzy, policja zamiast chronić prawa ojców – niszczą je.

Znam tę sytuację bardzo dobrze, ponieważ sam zmuszony jestem walczyć o swoją córkę każdego dnia. Dlatego całym sercem wspieram protest i chciałbym, aby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób.

Protest rodziców – Marsz dla sprawiedliwości

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Tym razem się udało. Pomoc GOPRu nie była już potrzebna. W dodatku ponownie - z radością - na szlaku z Kacprem.
Tym razem się udało. Pomoc GOPRu nie była już potrzebna. W dodatku ponownie - z radością - na szlaku z Kacprem.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Moje życie w walce o córkę
Słowem o wierze na Telegramie