Rafał znaczy
opublikowany 6 lat temu z kategorii Życie, Psyche

W internetowej księdze imion (?) znalazłem znaczenie swojego:

Rafał to nerwowy choleryk, stale w stanie wrzenia i wojny. Jest bardzo ciekawy świata, ale nieuważny. Często podejmuje się wielu rzeczy naraz, pracuje zrywami i zapomina o zobowiązaniach. Jest przy tym niezależny, robi wszystko sam i według własnego pomysłu. Należy dać mu czas, a przetrawiwszy wszystkie argumenty, w końcu przyjmie inny punkt widzenia. Niełatwo jest z nim postępować. Odgrywa człowieka o silnej woli, ze skłonnością do ataków i agresji, w rzeczywistości jest jednak uległy i buja w obłokach. Wyobraźnia zdecydowanie góruje u niego nad racjonalizmem. Przede wszystkim jest sympatyczny, uczynny i zgodny. Przejmuje rolę duszy towarzystwa i gawędziarza. Nie potrafi jednak okazywać uczuć.


Trochę więcej szczegółów, aby nie zapychać strony głównej:

Pochodzenie imienia Rafał
Rafał jest to imię pochodzenia hebrajskiego, a tłumaczy się je – Bóg uzdrawia.

Rodzina i miłość
Rafał bardzo się podoba kobietom i nie narzeka na ich brak w życiu. Dąży do stabilizacji i chciałby oddać swe serce tej jedynej, ale nie potrafi okazywać uczuć i stworzyć trwałych relacji. Ciężko mu się otworzyć. Odczuwa ogromną potrzebę miłości, zwłaszcza po wielu nieudanych próbach jej zdobycia, ale sam nie kwapi się z określeniem swoich uczuć i szczerym ich okazywaniem. Jest przy tym niezwykle zaborczy, posuwając się w tym czasem do absurdu. Posiada liczne zahamowania uczuciowe i trudno go kochać: adorowany – ucieka, zaniedbywany – blokuje się. Sam nie ma pewności czy już kocha, czy tylko marzy o miłości. Potrafi jednak urzekać, ponieważ rozumie potrzeby kobiet. Kocha dzieci i chętnie otacza się liczną rodziną.

Życie towarzyskie
Niezwykle sympatyczny i koleżeński – popada jednak w wielkie skrajności i niełatwo go rozgryźć. Przyciąga do siebie ludzi, a potem zbija z tropu, ale nie rozczarowuje do końca. Rafał często tylko odgrywa człowieka o silnej woli, ze skłonnością do ataków i agresji, w rzeczywistości jest uległy i buja w obłokach. Wyobraźnia zdecydowanie góruje u niego nad racjonalizmem. Cieszy się dużą sympatią otoczenia, ponieważ jest nieszkodliwy i koleżeński – nikogo nie zrani, nie dokucza i dąży do zgody. Często potrafi być duszą towarzystwa i niezastąpionym gawędziarzem, który sypie dowcipami, anegdotami i aluzjami, jak z rękawa. Ma w sobie naprawdę wiele uroku i chętnie jest zapraszany na każde spotkanie.

Praca i kariera zawodowa
Niezależny, wojowniczy i nerwowy choleryk – to Rafał w pracy. Wszystko musi zrobić sam i według własnego pomysłu. Bardzo niechętnie i po długim ociąganiu się przyjmuje rozwiązania innych. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że ogólnie brak mu wytrwałości, ulega słomianemu zapałowi i bywa niekonsekwentny w swych dążeniach. Niestety podejmuje się zbyt wielu rzeczy naraz, pracuje zrywami i często zapomina o zobowiązaniach. Nie brak mu uzdolnień, nawet artystycznych, ale brak mu silnej woli, aby odnieść sukces. Od dziecka jest leniwy i nie lubi się uczyć, przez co miewa problemy ze zdobyciem zawodu. Rafał to bardzo ciekawy świata człowiek, ale i nieuważny – nie potrafi się zorganizować, przez co wielokrotnie przegrywa. A porażki źle na niego wpływają.

Predyspozycje zawodowe
Odpowiednio przygotowany może być dobrym lekarzem, aktorem lub psychologiem. Chętnie też wybiera zawody umożliwiające kontakt z naturą.


Świat się "ucywilizował". Szkoda, że ludzie nie zwracają już uwagi na takie szczegóły jak znaczenie własnego imienia. W tym co napisano tutaj u góry jest coś z prawdy, choć może bardziej sobie to po prostu wmawiam? Trudno mi jednak przejść obojętnie, coś wciąż zwraca moją uwagę. Czy imię może kształtować charakter?

ps. przedrukowałem bez zgody "wydawcy" – może nie pozwą, tym bardziej, że sami też skopiowali.

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
Pierwszy raz zmuszony byłem wzywać GOPR na pomoc. Dopóki jest mi ciepło - mogę dużo, ale kiedy zamarzam - jestem zwykłym mięczakiem. Przekroczyłem granicę paniki. Zostawiam ten wpis ku przestrodze - swojej i dla innych. Nie jesteśmy niezniszczalni.
zobacz
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie
W tym miejscu przez ponad 20 lat funkcjonowały Zakłady Dziewiarskie "Wanda". Od końca ubiegłego wieku, hala fabryczna stopniowo niszczeje i nie ma pomysłu, aby w sensowny sposób wykorzystać to miejsce.
zobacz
Dąbrowa Górnicza, zgromadzenie międzyzborowe
Po raz pierwszy wraz z córką bierzemy udział w zgromadzeniu zborów z różnych części polski w wynajętej na tę okoliczność sali klubu…
zobacz
Słowem o wierze na Telegramie