Rafał znaczy
opublikowany 3 lata temu z kategorii Życie, Psyche

W internetowej księdze imion (?) znalazłem znaczenie swojego:

Rafał to nerwowy choleryk, stale w stanie wrzenia i wojny. Jest bardzo ciekawy świata, ale nieuważny. Często podejmuje się wielu rzeczy naraz, pracuje zrywami i zapomina o zobowiązaniach. Jest przy tym niezależny, robi wszystko sam i według własnego pomysłu. Należy dać mu czas, a przetrawiwszy wszystkie argumenty, w końcu przyjmie inny punkt widzenia. Niełatwo jest z nim postępować. Odgrywa człowieka o silnej woli, ze skłonnością do ataków i agresji, w rzeczywistości jest jednak uległy i buja w obłokach. Wyobraźnia zdecydowanie góruje u niego nad racjonalizmem. Przede wszystkim jest sympatyczny, uczynny i zgodny. Przejmuje rolę duszy towarzystwa i gawędziarza. Nie potrafi jednak okazywać uczuć.


Trochę więcej szczegółów, aby nie zapychać strony głównej:

Pochodzenie imienia Rafał
Rafał jest to imię pochodzenia hebrajskiego, a tłumaczy się je – Bóg uzdrawia.

Rodzina i miłość
Rafał bardzo się podoba kobietom i nie narzeka na ich brak w życiu. Dąży do stabilizacji i chciałby oddać swe serce tej jedynej, ale nie potrafi okazywać uczuć i stworzyć trwałych relacji. Ciężko mu się otworzyć. Odczuwa ogromną potrzebę miłości, zwłaszcza po wielu nieudanych próbach jej zdobycia, ale sam nie kwapi się z określeniem swoich uczuć i szczerym ich okazywaniem. Jest przy tym niezwykle zaborczy, posuwając się w tym czasem do absurdu. Posiada liczne zahamowania uczuciowe i trudno go kochać: adorowany – ucieka, zaniedbywany – blokuje się. Sam nie ma pewności czy już kocha, czy tylko marzy o miłości. Potrafi jednak urzekać, ponieważ rozumie potrzeby kobiet. Kocha dzieci i chętnie otacza się liczną rodziną.

Życie towarzyskie
Niezwykle sympatyczny i koleżeński – popada jednak w wielkie skrajności i niełatwo go rozgryźć. Przyciąga do siebie ludzi, a potem zbija z tropu, ale nie rozczarowuje do końca. Rafał często tylko odgrywa człowieka o silnej woli, ze skłonnością do ataków i agresji, w rzeczywistości jest uległy i buja w obłokach. Wyobraźnia zdecydowanie góruje u niego nad racjonalizmem. Cieszy się dużą sympatią otoczenia, ponieważ jest nieszkodliwy i koleżeński – nikogo nie zrani, nie dokucza i dąży do zgody. Często potrafi być duszą towarzystwa i niezastąpionym gawędziarzem, który sypie dowcipami, anegdotami i aluzjami, jak z rękawa. Ma w sobie naprawdę wiele uroku i chętnie jest zapraszany na każde spotkanie.

Praca i kariera zawodowa
Niezależny, wojowniczy i nerwowy choleryk – to Rafał w pracy. Wszystko musi zrobić sam i według własnego pomysłu. Bardzo niechętnie i po długim ociąganiu się przyjmuje rozwiązania innych. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że ogólnie brak mu wytrwałości, ulega słomianemu zapałowi i bywa niekonsekwentny w swych dążeniach. Niestety podejmuje się zbyt wielu rzeczy naraz, pracuje zrywami i często zapomina o zobowiązaniach. Nie brak mu uzdolnień, nawet artystycznych, ale brak mu silnej woli, aby odnieść sukces. Od dziecka jest leniwy i nie lubi się uczyć, przez co miewa problemy ze zdobyciem zawodu. Rafał to bardzo ciekawy świata człowiek, ale i nieuważny – nie potrafi się zorganizować, przez co wielokrotnie przegrywa. A porażki źle na niego wpływają.

Predyspozycje zawodowe
Odpowiednio przygotowany może być dobrym lekarzem, aktorem lub psychologiem. Chętnie też wybiera zawody umożliwiające kontakt z naturą.


Świat się "ucywilizował". Szkoda, że ludzie nie zwracają już uwagi na takie szczegóły jak znaczenie własnego imienia. W tym co napisano tutaj u góry jest coś z prawdy, choć może bardziej sobie to po prostu wmawiam? Trudno mi jednak przejść obojętnie, coś wciąż zwraca moją uwagę. Czy imię może kształtować charakter?

ps. przedrukowałem bez zgody "wydawcy" - może nie pozwą, tym bardziej, że sami też skopiowali.

Bądź na bieżąco subskrybując mój kanał RSS. Możesz także śledzić mój puls, a poniżej dodasz również swój komentarz.

Szukajka


Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
Mam sentyment do tego sklepu, kupowałem tutaj lody podróżując rowerem na Balaton czy Sosinę.
zobacz
Kacper chciał wjechać na górę, ale bez nart nie ma to większego sensu.
Kacper chciał wjechać na górę, ale bez nart nie ma to większego sensu.
zobacz
Lubiąż, improwizacja w ArtKadetrze na SAF
SLOT inny niż zwykle. Jestem właśnie w ArtKatedrze. SLOT orkiestra ćwiczy przed sobotnim występem na żywo. W tym roku zagrają do niemego obraz…
zobacz
Wyszukiwarka, która cię nie śledzi